Nikon D5 - Dobra cena! Oceń produkt:

od 25899,00 PLN

oszczędzasz do 26%

  • Producent: Nikon
  • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

wyekwipowana w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 precyzyjnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus proponuje także niezwykle duże pokrycie kadru, a nowy bufor umożliwia rejestrację choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) podczas jednej linii. Nowa matryca i czujka pomiaru światła nieporównanie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie detalów obrazu. Najwyższa rozszerzona czułość w historii producenta Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców niewątpliwie ucieszy to, iż funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 zdjęć w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi firmy Nikon. Niewiarygodna ilość 153 pól AF i 99 pól krzyżowych sprawia, iż lustrzanka D5 proponuje stanowczo pokaźne pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Drobne, momentalnie poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są z łatwością wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym pozostało istotnie udoskonalone. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) gwarantuje genialne działanie w słabym świetle i ulepsza produktywność wszelkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej obszerności: pozwala zarejestrować choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) lub znacznych zdjęć JPEG w jednej szybkiej serii – to wystarczy, by sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kombinacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich fotografii. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z prędkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo choćby 14 kl./s z podniesionym lustrem. Istotnie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra widocznie skracają czas przesłonięcia wizjera w trakcie szybkich linii. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 fachowy obiektyw NIKKOR wyekwipowany w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E lub AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT zapewnia także zrównoważony obraz w wizjerze w trakcie śledzenia szybkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, by rejestrować momentalnie i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z nieprzeciętną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela, a także detektor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli nieprzeciętnie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie detalów obrazu. Tym aparatem można fotografować choćby intensywne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i precyzyjniejsze. Model D5 zaopatrzono także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który proponuje obsługę dotykiem w trybie oglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami powoduje, iż na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można szybko i łatwo sprawdzać i wybierać kluczowe zdjęcia. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF albo przywoływać wstępnie ustawione informacje punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów jednocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i usprawnia późniejszą obróbkę, a ustawienie przejrzystość pozwala dokładnie dobrać poziom detalowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj nawet to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 zwiększa możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki charakterystycznemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej zwiększonej czułości w historii marki Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 powoduje, że w charakterystycznym zakresie czułości ISO jakość zdjęć jest niespotykanie wysoka. Tak rewelacyjna, pozbawiona szumów jakość jest możliwa dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na zapotrzebowania nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Niepokaźny szum został bezdyskusyjnie zredukowany i choćby przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest przystępna obecnie możliwość rozszerzenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta istotnie wysoka czułość ISO dedykowana do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe zdjęcia bez użycia lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada niezwykle niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa producenta Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, stanowczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z szybkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. W trakcie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować video z prędkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie samoczynny dobór ISO możliwe są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: choćby filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest przystępne dla wszystkich rozdzielczości filmów podczas fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja zdjęć i 4-krotnie szybszy transfer danych

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest wydajniejsze wykorzystywanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią fotografie całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z oczekiwaniami profesjonalnej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej wyeksponowanymi wypukłościami i krzywiznami, które pozwalają na bardziej intuicyjną obsługę, istotnie podczas fotografowania z wykorzystaniem wizjera. Świeże, podwójne gniazdo kart pamięci XQD z łatwością podoła niezwykłym możliwościom rejestracji poprzez lustrzankę D5 nawet 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w jednej oraz zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Nowy port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję dużych ilości informacji, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów producenta Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i ulepsza działanie systemu lamp błyskowych marki Nikon w nieprzystępnych warunkach.

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe