Nikon D750 - Dobra cena! Oceń produkt:

od 7899,00 PLN

oszczędzasz do 34%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 6016 x 4016 px
 • Czułość: 100-12800
 • Procesor obrazu: Expeed 4
 • Samowyzwalacz: 2 s
 • Zdjęcia seryjne: 6.5 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)

Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest możliwe, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki profesjonalnej technologii przetwarzania obrazu oraz mocnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX gwarantuje unikatową jakość fotografii, istotnie przy wysokich czułościach ISO, w przypadku których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, zdjęcia seryjne z prędkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem zezwalają na niczym nieskrępowaną ekspresję. Zaimplementowany interfejs Wi-Fi ułatwia natychmiastowe udostępnianie niesamowitych fotografii.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia detalów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca proponuje pokaźny zakres intensywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki temu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

perfekcyjna czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraziste i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można powiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

mistrzowski autofokus
Dzięki zachowaniu czułości nawet przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej poprzez markę Nikon aparat D750 może z nieszablonową starannością ustawiać ostrość na obiekcie choćby przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj zdjęcia i filmy z nieszablonowych punktów widzenia. Ekran można przechylać na boki oraz odchylać do 90º w górę lub 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Teraz możesz przesyłać świetne zdjęcia pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne gratisowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™, a także Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami handlowymi marki Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie zdjęć seryjnych
Rejestrowanie prędko poruszających się obiektów z nieprzeciętną sprężystością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z szybkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z szybkością 50/60 kl./s (progresywnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 i sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszystkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
wyraźnie zwiększa ogólną skuteczność aparatu i pozwala na uzyskanie świetnych zdjęć. Zapewnia świetne odwzorowanie obrazu i jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO i pozwala na nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia podczas fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie transparentność pozwala skrupulatnie określić poziom detalowości. Ustawienia można wzrokowo przystosowywać w trakcie fotografowania, a cały cykl fotografowania można usprawnić, zapisując zróżnicowane opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Monitor z regulacją kolorów: umożliwia ustawienie balansu kolorów i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty warstwą przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zapewnia sprężystą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym procesu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 fotografii i zarejestrować do 55 minut materiału wideo².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

ergonomiczna lustrzanka pełnoklatkowa

wyśmienita ergonomia i lekki, monolityczny korpus aparatu gwarantują swobodę wykonywania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Konkretnie wyprofilowany uchwyt powoduje, że aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości i gwarantuje wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia.

niepodatny i trwały

chroniony poprzez mocne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a konkretna, monolityczna kompozycja powoduje, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

piękna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Dynamiczny wybór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa nawet przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i zwiększona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i obszerniejszym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

wybór pola AF z grupy
udoskonalone wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co ulepsza możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszelkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
dedykowana do filmowania w rozmaitych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50 kl./s (progresywnie) i 60 kl./s (progresywnie) w formatach FX i DX ze stanowczo obniżonymi stopniami szumów, mory i przekłamań odcieni. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać w trakcie nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI, a także jednocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem podczas filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być użytkowana, począwszy od ISO 200. Opracowana poprzez producenta Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są starannie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania udoskonalają jakość nagrań audio i oferują obszerniejszą ogólną sprężystość. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio dokładną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat zezwala na dobór zakresu dźwięku (wielki/głos) oraz redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą wbudowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa zdjęcia wyprodukowane podczas jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja fotografii poklatkowych w aparacie
pozwala tworzyć filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Starczy użyć trybu fotografowania z interwalometrem, aby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji zdjęć poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych i oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
doskonała zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość wykorzystywania programów tematycznych w potężnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym odcień selektywny, Szkic barwny, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do zdjęć i do filmów. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przystosować jego intensywność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można wykorzystać dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki rewelacyjnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają oczekiwania każdej dziedziny fotografii. Aparat jest jeszcze zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) firmy Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do fachowego sterowania bezprzewodowego i transmisji zdjęć usprawniają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu oraz specjalnej aplikacji WMU¹. W celu rozszerzenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można użyć bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- rozszerzenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe atrybuty

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli całkowita

24.93 Mpix

Pozostałe parametry matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe parametry obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z wykorzystaniem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P, a także obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub pokaźniejszym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 lub pokaźniejszym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 fotografie bądź kalendarz), zwiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wyodrębnionie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, dane pozycji i samoczynne obracanie zdjęć.

Zasilanie

Akumulator dedykowany

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , samoczynny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

kanon pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

liczba pikseli produktywna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zastosowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , samoczynny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format video

MOV

wariant kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

typ aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , fotografie seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w pakiecie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki lub przewodem zasilającym z wtyczką stosownyą dla kraju lub regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- przewód USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- przewód zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 firmy Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi typu AA

Gwarancja

12

Obiektyw w pakiecie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe