Nikon D810 - Dobra cena! Oceń produkt:

od 11699,00 PLN

oszczędzasz do 40%

  • Producent: Nikon
  • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
*Informujemy, iż sprzedaż produktów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest tylko na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego produktu do dalszego obrotu handlowego poprzez Nabywcę w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej


Profesjonalna lustrzanka cyfrowa D810 posiada pełnoklatkową matrycę o idealnej rozdzielczości 36,3 mln. Pikseli. Wyposażona w doskonaloną matrycę formatu FX, ultraszeroki zakres czułości ISO i procesor obrazu EXPEED 4. Wysoka sprawność autofokusa, tryb zdjęć seryjnych z szybkością do 7 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD 1080/60p pozwalają uchwycić każdą scenę z niezwykłą precyzją. Opracowany w firmie Nikon system Picture Control 2.0 proponuje sprężyste funkcje przetwarzania i optymalizacji obrazu w aparacie.

Mistrz wysokiej rozdzielczości

Nikon D810 został zaopatrzony w całkowicie nową matrycę formatu FX o najwyższej w swej klasie rozdzielczości 36,3 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego. Ponadto, model Nikon D810 jest pierwszą cyfrową lustrzanką jednoobiektywową, w której zakres natywnej czułości początkuje się już od wartości ISO 64 - co pozwala wykonywać bardziej wyraziste fotografie przy jasnym świetle - a kończy na wartości ISO 12800. Zakres ten można zwiększyć do odpowiednika ISO 32-51200. Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 - znany z modelu D4S - widocznie podnosi ogólną wydajność aparatu. Korzysta on z nowych, innowacyjnych algorytmów, które większą płynność przejść tonalnych i nadają ujęciom niezwykłą głębię w całym zakresie czułości. Rozwiązania te sprawiają, iż Nikon D810 zagwarantuje najwyższej jakości obrazu, jednocześnie w sytuacji zdjęć, jak i filmów Full HD.

szybkość działania, jakość obrazu i uniwersalność

Dzięki zwiększonej prędkości fotografowania w trybie zdjęć seryjnych, a także 51-polowemu systemowi autofokusa Multi-CAM 3500FX Nikon D810 pozwala wykonywać fotografie w pełnej rozdzielczości z maksymalną prędkością 5 kl./s, zaś w trybie kadrowania w formacie DX aparat pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z szybkością do 7 kl./s.

Nowy tryb wyboru pola AF z grupy opracowany poprzez producenta Nikon upraszcza fotografowanie stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego albo rozpraszającego tła, pozwalając momentalnie je namierzyć i oddzielić od otoczenia. Nowy mechanizm migawki/lustra utrzymuje jednostajny obraz w wizjerze i ogranicza do minimum czas jego przesłonięcia przy seryjnym fotografowaniu. Użycie elektronicznej migawki minimalizuje z kolei wewnętrzne drgania i ogranicza ryzyko rozmycia niedużych szczegółów. Dodatkowo, Nikon D810 obsługuje format RAW w rozmiarze S, który pozwala na zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, przyspiesza przesyłanie , a także usprawnia proces ich obróbki.

Swoboda filmowania

Nikon D810 to aparat opracowany ponadto z myślą o najistotniej wymagających operatorach. Lustrzanka rejestruje filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 50p/60p, stwarzając nagrania odznaczające się niskim poziomem szumów, zredukowanym skutkiem mory i naturalnymi barwami. Nikon D810 pozwala kadrować jednocześnie w formacie FX, jak i DX, gwarantuje czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i zezwala na jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z wykorzystaniem aparatu i zewnętrznego urządzenia nagrywającego. Czułość można ustawić w zakresie od ISO 64 do odpowiednika wartości ISO 51200 w trybie M, a funkcja auto ISO pozwala określić maksymalną wartość ISO, jaka ma być wykorzystywana przy samoczynnym doborze czułości. Opracowana poprzez markę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, dystorsję i migotanie powstające przy filmowaniu z zastosowaniem wysokich czułości. Żeby ułatwić pracę operatorom, w trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor starannie wskazuje takie pola za pomocą "zebry". Zaawansowane opcje sterowania nagrywaniem dźwięku większą rozciągliwość, a także możliwości kontroli jego jakości. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio precyzyjną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala też na wybór zakresu dźwięku (obszerny/głos) i redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu przy pomocy zastosowanego mikrofonu.

Nieograniczona kreatywność

Nikon D810 pozostał wyposażony w nowo wprowadzony poprzez producenta Nikon system Picture Control drugiej generacji. Dostarcza on cennych narzędzi, przydatnych zarówno w trakcie fotografowania, jak i na dalszym etapie pracy. Rozwiązanie to daje całkowitą kontrolę nad wyostrzaniem zdjęć, kontrastem, jasnością, odcieniem, krystalicznością i nasyceniem. Nowy komplet ustawień "Równomierne" pozwala zachować wszystkie detaly i pokaźny zakres tonalny jednocześnie w światłach jak i w cieniach, gwarantując swobodę późniejszej obróbki. Nowe ustawienie "krystaliczność" umożliwia staranne dobranie kontrastu w celu odwzorowania znikomych szczegółów.

dodatkowo, Nikon D810 wyekwipowano w monitor o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów, który pozwala przystosować balans i jasność do osobistych preferencji. Nowy podgląd na żywo "Zoom podzielonego obrazu", umożliwiający dokładne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości kadru na wyświetlaczu, doskonale pasuje do fotografowania architektury i artykułów.

Zawodowi fotografowie docenią także brak ograniczeń w liczbie fotografii seryjnych zapisywanych w formacie JPEG, co pozwala wytwarzać niezwykłe zdjęcia w technologii rysowania światłem.

System Total Digital Imaging System

szeroka gama mistrzowskich obiektywów NIKKOR pozwoli w pełni zastosować możliwości drzemiące w 36,3-megapikselowej matrycy użytej w modelu Nikon D810. Dzięki świetnej zdolności rozdzielczej, obiektywy NIKKOR spełniają kryteria każdej dziedziny fotografii. W dodatku, aparat współpracuje z kreatywnym systemem oświetlenia marki Nikon, obejmującym niemało wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie albo poza nim.
Informujemy, że sprzedaż towarów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest jedynie na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego artykułu do dalszego obrotu handlowego poprzez Nabywcę w ramach prowadzonej poprzez niego działalności gospodarczej.

Podsumowanie najważniejszych funkcji:

- Nowa matryca formatu FX o rozdzielczości 36,3 mln pikseli: gwarantuje najwyższą szczegółowość fotografii i dużą swobodę przy kadrowaniu.
- Ultraszeroki zakres czułości ISO: zakres czułości ISO 64-12800, rozszerzalny do odpowiednika ISO 32-51200.
- Tryb zdjęć seryjnych z prędkością do 7 kl./s: zezwala na realizowanie fotografii w pełnej rozdzielczości z maksymalną szybkością 5 kl./s albo fotografii w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z szybkością do 7 kl./s w trybie kadrowania w formacie DX.
- EXPEED 4: nieporównana dotąd produktywność aparatu.
- Wysoka wydajność mechanizmu autofokusa: 51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX z możliwością wyboru 9-, 21- albo 51-polowego AF działa nawet przy poziomie oświetlenia -2 EV (ISO 100, 20°C).
- Tryb wyboru pola AF z grupy: zagwarantuje prędkie namierzanie obiektów i pozwala je oddzielić od otoczenia choćby w trudnych warunkach oświetleniowych.
- Funkcja nagrywania filmów D-Movie w zróżnicowanych kadrach: umożliwia nagrywanie filmów w formatach FX i DX z rozdzielczością Full HD (1080p) i szybkością 50p/60p. W trakcie filmowania można ustawić czułość ISO 64 albo wyższą i sterować czasem otwarcia migawki, wartością przysłony i poziomem dźwięku.
- Obsługa formatu RAW w rozmiarze S: umożliwia zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, co przyspiesza przesyłanie , a także usprawnia proces ich obróbki.
- Ustawienia Picture Control 2.0: pakiet ustawień "Równomierne" zapewnia maksymalny zakres dynamiki i upraszcza obróbkę, a ustawienie "transparentność" pozwala precyzyjnie określić poziom szczegółowości.
- nadzwyczajna ostrość: nowa architektura migawki/lustra oraz opcja elektronicznej migawki gwarantują najwyższy poziom ostrości.
- Monitor z regulacją odcieni: ekran LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z powłoką przeciwodblaskową i układem pikseli RGBW umożliwia dowolną regulację balansu barw i jasności.
- Zoom podzielonego obrazu na wyświetlaczu w trybie podglądu na żywo: zezwala na staranne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości. Przystępny po naciśnięciu przycisku "i" na aparacie.
- Szybka i trwała migawka: migawka z kompozytu z włókien kevlarowych i węglowych znamionuje się opóźnieniem wynoszącym 52 ms, średnią trwałością wynoszącą 200 000 wyzwoleń, czasami otwarcia migawki od 1/8000 s do 30 s i czasem synchronizacji z błyskiem do 1/250 s.
- Nieograniczona liczba fotografii seryjnych: aparat pozwala na zapis niezliczonych plików w formacie JPEG, co pozwala kreować niezwykłe zdjęcia w technologii rysowania światłem.
- Akumulator EL-15 o wysokiej pojemności: ultrakompaktowy, lekki akumulator litowo-jonowy o obszerności 1900 mAh (7 V). Pozwala zarejestrować do 1200 zdjęć po każdorazowym naładowaniu.
- Nośniki informacji: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart pamięci. Jedno gniazdo obsługuje szybkie karty CF zgodne ze standardem UDMA 7, a drugie pozwala korzystać z prędkich kart pamięci SD o sporej pojemności zgodnych ze standardami SDXC, a także UHS-I.
- Trwała pokrywa z lekkiego stopu magnezowego: dzięki starannemu zabezpieczeniu pokrywy przed wpływami atmosferycznymi i kurzem aparat D810 jest wytrzymały na działanie kurzu i wilgoci.
- Obsługa sieci przewodowych i bezprzewodowych: aparat współpracuje z sieciami Ethernet i bezprzewodowymi sieciami LAN. Żeby podłączyć aparat do sieci, należy zastosować opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 oraz przekaźnika bezprzewodowego WT-5.

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Lustrzanki cyfrowe